Turkey English German Spain Italian Russian

Koruyucu Ortodontik Tedavi

Diş sağlığı ortodontik problemleri şu şekilde sıralayabiliriz. Öncelikle ortodoktik problemler ilerki yaşlarda meydana geldiğini söylememiz gerekmektedir. Ağız yapısının bozulması, dudak ve dil foksiyonlarındaki bozukluk , çene gelişimindeki problemler ortodondik sorunlar içerisinde bulunmaktadır.
 

Kalıtsal nedenler olarak parmak emme, emzik ve biberonun uzun süre ve yanlış kullanılması gösterilebilir. Ayrıca kalıtsal nedenlerin arasında süt dişlerinin erken kaybedilmeside bulunmaktadır. 

Erişkin dönemde uzun ve yorucu, maliyetli uygulamalara başvurulması gereken ortodontik problemler  7 ila 8  yaşına kadar teşhisi gerçekleştiğinde kısa süreli, kolay ve acısız "koruyucu  (1.FAZ) ortodontik tedavi" ile çözümlenebilmektedir.

8 yaşa kadar teşhis edilen ortodontik problemleri koruyucu ortodontik tedavi yöntemi ile kısa sürede, hastaya uzun süreli acı yaşatmadan çözüm sağlanabilmektedir. Tüm çocuklardan kolaylıkla alınabilen 1 "panoramik röntgen" sayesinde ortodontik anomali olabilecek ağız yapısı teşhis edilir.Sonrasında hastaya tedavinin türüne göre yer tutucu isimli, tek dişi ilgilendiren basit aparatlar ile dil dudak ve parmak emmeyi, diş gıcırdatmayı engelleyen aparatlar yerleştirilebilir.


Sponsor Reklam


Kategoriler : Diş Sağlığı
Etiketler :
0 Adet Yorum Bulunmaktadır.
« » 
Makale hakkındaki yorumlarınız ?
Yazan :
Başlık :
Tarih :
Sorununuz :
Güvenlik Kodu :