Turkey English German Spain Italian Russian

Ortodontiste ne zaman gitmeli?

Çocuklarda ilk dişler yani "süt dişleri" sürmeye başladığı zaman bu dişlerin konumları diş sağılığı açısından fazla bir önem teşkil etmez. Çıkan bu dişler arasında oluşan boşluklar doğal gelişim bir göstergesidir. Erişkinlerin dişlerindeki gibi sıkı temaslar ileride meydana gelebilecek yer darlığı ve dolayısıyla dişlerde çarpıklığın göstergesi olarak gösterilebilir. Daimi dişler 6 ila 7 yaş arasında çıkmaya başkar. Fakat 7 ila 9 arasında kesici dişler çıkasıya kadar fazla bir sorun gözlenmemektedir.

 
 

Fakat süt dişlerinin tümü daimileriyle yer değişene kadar  yerinde tutulmalıdır. Diş hekiminiz sizi erken yaşta 1 ortodontiste yönlendirse dahi bu her zaman tedavinin çok erken başlatılacağı anlamına gelmemektedir. Çoğu dikkatli dişhekimi potansiyel 1 sorunun kontrol atında olduğu ve en uygun tedavi zamanının geçmediğinden emin olmak istemektedir.

Çocuklarda çenesel sorunlar erken yaşlarda tedavi etmek gerekirken, sadece dişlerin düzensizlik gösterdiği durumlarda tedavi için biraz daha zaman vardır. Erişkin hastaların da dişleri hareket ettirilebilir. Bu tür tedaviler için zaman aşılması söz konusu olmamaktadır. Artan yaşın tedavi süresini uzatması ve tedaviyi biraz zorlaştırması mümkün olabilir. Yaş unusuru dişlerin destek dokularının sağlıklı olması kadar önemli değildir.
 


Sponsor Reklam


Kategoriler : Diş Sağlığı
Etiketler :
0 Adet Yorum Bulunmaktadır.
« » 
Makale hakkındaki yorumlarınız ?
Yazan :
Başlık :
Tarih :
Sorununuz :
Güvenlik Kodu :