Turkey English German Spain Italian Russian

Bebeklerde Ağız Bakımı

Bebekler doğumundan sonra ilk 4 ay içersinde anne sütü ile beslenme gerekmektedir. Bu beslenme ile ağız çevresindeki yumuşak doku ve kas fonksiyonlarının normal gelişimini sağlayabilecektir. Anne sütünün yetersiz olduğu durumlarda fizyolojik başlıklı biberon kullanılması gerekir. Bebekler, 1 yaşından itibaren bardak ve kaşıkla beslenmeye alışır.Bebeklerde Ağız Bakımı 

Biberonla beslenme ise 2 yaşına kadar devam etmesi gerekir. Eğer bu yaştan sonra beslenme devam ederse bebeğiniz ağız sağlığı ile ilgili problemler yaşanabilir. Bebekler biberondan ayrıldıktan sonra parmak emme, yalancı  emzik kullanma gibi alışkanlıklar edinebilir. Faka bu durum 2 ila 2,5 yaşına kadar izin verilmesi gerekir. Eğer parmak emme alışkanlığı mevcutsa, bunun sebebi araştırılarak 3 ila  6 yaş arasında bu alışkanlık mutlaka giderilmesi gerekir.

Solunum sorunları, çene gelişmesi üzerine olumsuz etki edebilir. Burundan değil de, sadece ağızdan soluma durumu mevcutsa muhakkak kulak burun boğaz uzmanına gidilmesi gerekmektedir.
 


Sponsor Reklam


Kategoriler : Çocuk Diş Bakımı
Etiketler :
0 Adet Yorum Bulunmaktadır.
« » 
Makale hakkındaki yorumlarınız ?
Yazan :
Başlık :
Tarih :
Sorununuz :
Güvenlik Kodu :