Turkey English German Spain Italian Russian

Diş eti hastalıklarına neden olan diğer unsurlar nelerdir?

Bu diş sağlığı makalemizde sizlerle diş eti hastalıklarına neden olan diğer unsurları işleyeceğiz. Periodontal hastalıkların temel sebebi bakteri plağı olmakla beraber, diğer faktörler de dişetlerinizin sağlığını dolaylı yollardan etkilemektedir. Beslenme biçimi ve sigara kullanımı ağız sağlığınızı etkilemektedir. Besleyici değeri düşük 1 diyet vücudun hastalıklara karşı mücadele gücünü azaltmaktadır.


 

Bunların yanında stres tüm hastalıklara davetye çıkardığı gibi vucudun hastalıklara karşı korunmasını da azaltır. Tütün kullananlar, kullanmayanlara göre, dişetlerini daha fazla tahriş etmektedirler. Lösemi, AIDS gibi vücudun savunma sistemini etkileyen rahatsızlıklar da dişetlerinin durumunu daha kötü 1 hale getirebilir. Kişilerin enfeksiyona çok açık olduğu, kontrol altında olmayan diabet gibi durumlarda dişeti hastalığı genellikle çok daha şiddetlidir ve kontrol altına alınması daha güçtür.

Doğum kontrol hapları, antidepresanlar ve bazı kalp ilaçları ağız sağlığınızı bozabilmektedir. Böyle durumlarda diş hekiminizi ziyaret etmekten kaçınmayınız.
 


Sponsor Reklam


Kategoriler : Estetik DişHekimliği
Etiketler :
0 Adet Yorum Bulunmaktadır.
« » 
Makale hakkındaki yorumlarınız ?
Yazan :
Başlık :
Tarih :
Sorununuz :
Güvenlik Kodu :