Turkey English German Spain Italian Russian

Görünmez Diş Telleri

Diş sağlığı makalelerimize Görünmez Diş Telleri yani Invisalign ile devam ediyoruz. Diş telleri kusurlu ısırma ile kayan dişleri düzeltmek için kullanılan 1 tedavi yöntemidir. Fakat bugün bazı durumlarda geleneksel ortodonti tedavilerinde kullanılan braket ve tellerine gerek kalmadan dişleri düzeltmeyi sağlayan Görünmez Diş Telleri tedavisi de bulunmaktadır.


 

Patentli olan Invisalign sistemi, dişleri aşama aşama tekrar yerleştirmek için 1 seri renksiz, çıkarılabilir düzleştiriciler kullanmaktadır. Görünmez Diş Telleri sisteminin seçilmesinin sebebi, diş tellerine göre daha iyi görünmesindendir. Ayrıca çıkarılabilir olduklarından, yemek sonrası dişleri temizlemek daha kolaydır. Invisalign düz ve rahattır, bu nedenle diş etlerinizde, yanağınızda ve dilinizde iltihaba sebep olmazlar. Invisalign sistemi, metallerde karşılaşabileceğiniz alerjik tepkiler de yaratmaz.

Önce dişlerinizin ölçüsünü, ısırma şeklinizi, fotoğrafla ve röntgenle alınır. Bu malzemeleri ve tedavi planınız laboratuara gönderilir. Her 2 haftada 1 Invisalign bir yenisi ile değiştirmeniz gerekmektedir.


Sponsor Reklam


Kategoriler : Diş Sağlığı
Etiketler :
0 Adet Yorum Bulunmaktadır.
« » 
Makale hakkındaki yorumlarınız ?
Yazan :
Başlık :
Tarih :
Sorununuz :
Güvenlik Kodu :