Turkey English German Spain Italian Russian

Sağlıklı Beslenme için Yağlı Besinleri Azaltın

Dengeli bir beslenmenin ilk şartlarından biri de yağlı besin değerleri azaltmaktır. Yağ alımını azami duruma getirmek diyabetli olsun veya olmasın sağlıklı beslenebilmek isteyen herkes için son derece önemlidir.  Yağlardan alınan kalorinin, günlük kalori ihtiyacının %30’unu geçmemesi gerekmektedir. Dışardan çeşitli yollarla aldığınız besin değerlerinin üzerinde , ürünün ne kadar yağ içerdiği veya toplam kalorinin ne kadarının yağlardan sağlandığı bilgileri bulunmaktadır. 

 
Yemeklerinizi planlarken kullanabilmeniz için, yiyeceklerin etiketlerindeki bilgileri doğru anlamanız gerekmektedir. Bir gram yağ, aynı miktarda karbonhidrat veya proteinin 2 katından biraz fazla kalori içerebilmektedir.
 
Sağlıklı Beslenmede Et, Balık ve Peynir
 
Et, balık ve peynir alırken yağ miktarlarını mutlaka kontrol ediniz. Doktorlar ve diyetisyenler yağ oranı düşük ürünleri tercih etmeniz gerektiği konusunda aynı düşünceyi savunmaktadır. Ürün %10’dan daha fazla yağ içermemelidir. Eğer daha yağlı 1 ürün seçtiyseniz, küçük porsiyonlar yemeniz gerekmektedir.
 

Sponsor Reklam


Kategoriler : Diş Sağlığı
Etiketler :
0 Adet Yorum Bulunmaktadır.
« » 
Makale hakkındaki yorumlarınız ?
Yazan :
Başlık :
Tarih :
Sorununuz :
Güvenlik Kodu :