Turkey English German Spain Italian Russian

Doğal diş beyazlatıcılar

Herkes dişlerinin beyaz ve sağlıklı olmasını istemektedir. Fakat dişlerinizi düzgün bir şekilde bakımını sağlamazsanız dişleriniz sağlığını yitirir ve doğal rengini kaybeder. Bu diş sağlığı makalemizde sizlere Pratik Diş Beyazlatma Önerilerinden bahsedeceğiz. Bunlar Karbonat, Sofra Tuzu ve Gliserindir. Sırasıyla bu doğal diş beyazlatıcıların görevlerini işleyelim.

Karbonat: Bilinen en popüler doğal diş beyazlatma malzemesidir. Dişleri beyazlatmasının yanı sıra ağızdaki bakterileri ve diğer mikroorganizmaları öldürür, ağızdaki plak tabakasını temizlenmesi için kullanılan doğal beyazlatıcılardandır.
 
Sofra Tuzu: Karbonat kadar güçlü olmasa da, sofra tuzu da bilinen diş beyazlatıcılar arasında bulunmaktadır. Ağızdaki bazı mikroorganizmaları yok olmasını sağlar. Anti bakteriyel özellikleri olmasına karşın, tüm bakterileri temizlemez. Yoğun konsantrasyonlu kullanımlarda, diş eti iltihabındaki ödemi azaltıcı etkisi bulunmaktadır.
 
Gliserin: Gliserinin fazla bilinmeyen anti bakteriyel etkisi bulunmaktadır. Bakterilerin bulunduğu 1 çözeltiye 1 damla gliserin damlatıldığında, ortamdaki tüm mikroorganizma faaliyetlerinin durduğu görülmüştür.
 

Sponsor Reklam


Kategoriler : Diş Sağlığı
Etiketler :
0 Adet Yorum Bulunmaktadır.
« » 
Makale hakkındaki yorumlarınız ?
Yazan :
Başlık :
Tarih :
Sorununuz :
Güvenlik Kodu :