Turkey English German Spain Italian Russian

Diş Ağartma işlemi

Dişlerimizi beyazlatma işlemini yapabileceğimiz gibi Ağartma işlemlerinide gerçekleştirebiliriz. Bu diş sağlığı makelemizde ise diş Ağartma işlemini işleyeceğiz. Diş ağırma işleminde kullanılan yöntemler Ev ağartması ve Ofis ağartması olmak üzere 2 grupta incelemektedir.

 
Ev ağartması (home bleaching): Bu yöntemde; hekim ağızdan ölçü alır, bunlara uygun kalıplar hazırlanır. Hasta, bu kalıbın içerisine ilacı yerleştirerek, dişlerin üzerine yerleştirir. İşlem, dişin rengine bağlı olarak 1 ila 4 hafta içinde biter.
 
Ofis ağartması (office bleaching): Bu uygulama, muayenehanede hekim tarafından yapılan ağartmadır. Hekim ilacı dişler üzerine uygular; ışık kaynağı kullanılarak dişlerin beyazlaması sağlanmaktadır.
 
Dişlerinizi beyazlatmak için, 1 tatlı kaşığı karbonatı, 1 tutam tuzla karıştırarak içine birkaç damla sirke ekleyin. Diş fırçanızın üzerine sürerek, dişlerinizi fırçalayın. Tuzlu suya zeytin koyarak 1 müddet bekletin ve daha sonra bu suyla gargara yapın. Diş etleriniz güçlenecek ve diş eti kanamanız varsa ortadan kaldıracaktır. Dişlerinizi beyazlatmak için asla limon suyu kullanmayın. 

Sponsor Reklam


Kategoriler : Diş Sağlığı
Etiketler :
0 Adet Yorum Bulunmaktadır.
« » 
Makale hakkındaki yorumlarınız ?
Yazan :
Başlık :
Tarih :
Sorununuz :
Güvenlik Kodu :