Turkey English German Spain Italian Russian

Diş sağlığı için ne yapılmalı?

Diş sağlığı nızı korumak için günlük hayatta bir çok kulaktan dolma sözde tedavileri kendinize uyguluyor olabilirsiniz. Fakat yapılan bir araştırma bu konuda ne kadar yanlış yapıldığı ortaya koymuştur. Yapılan araştırmada özellikle ağız ve diş sağlığı konusunda sınıfta kalan ülkeler arasında Türkiye ilk sıralarda yer alıyor. Ağız ve diş sağlığında sık yapılan hatalar aşağıdaki gibidir;

 
Yemeklerden Hemen Sonra Diş Fırçalamayın. Eğer yemeklerden sonra dişlerinizi fırçalarsanız besinlerdeki asitler ağızda dağılır ve bu da dişlerinizin zayıflamasına neden olur.
 
Diş Macununu Islatmayınız. Bunun nedeni ise ıslanan macunun etken maddesini yitirmesidir.  Diş macunu leblebi tanesi büyüklüğünde kullanılmalıdır. 
 
Arıtıcı Besinler kullanmaya özen gösteriniz.Doğal diş fırçası olarak bilinen elmanın yanı sıra çiğ havuç, patlamış mısır ve kereviz özellikle yemek aralarında tüketildiğinde mekanik bir temizlik sağlayacaktır.
 
Elma Sirkesiyle Gargara Yapmayı deneyiniz. Sabahları elma sirkesiyle gargara yapın ve sonra dişlerinizi fırçalayın.
 
Ağız Kokusu İçin “Kahve Çekirdeği” Çiğneyin. Ağız kokusu gündelik yaşamda insanı sosyal ve psikolojik olarak etkileyen 1 rahatsızlıktır. Bu durumdan kurtulmak için Kahve Çekirdeğinden yararlanmaya özen gösteriniz.
 

Sponsor Reklam


Kategoriler : Diş Sağlığı
Etiketler :
1 Adet Yorum Bulunmaktadır.
Yazan : alice
Tarih :16.10.2013 16:46:44
burası güzelmiş tavsiye ederim ben şahsen aradığımı buldum
« 1 » 
Makale hakkındaki yorumlarınız ?
Yazan :
Başlık :
Tarih :
Sorununuz :
Güvenlik Kodu :