Turkey English German Spain Italian Russian

MEMEDE YUMRULAR

Memedeki yumruların 1 çoğunluğu habis değildir. Onun için 1 şişkinlik fark ederseniz doktorunuzu arayın. Adet döneminizin sonunda iseniz birkaç gün beklemeyi tercih etmeniz gerekmekte. Belirtiler şu şekilde sıralanmakta;

  • Memelerde bir veya daha çok yumru, ağrılı veya ağrısız olabilir;
  • Meme başlarından yeşilimsi veya saman rengi bir salgı çıkabilir.


Kistlere neyin neden olduğu bilinmemektedir. Genellikle menopozdan sonra kaybolduklarına göre, büyük ihtimalle yumurtalık hormonlarıyla bir ilgisi olabilir. Başka tip yumrular da vardır. Şişlik bir enfeksiyondan veya ağır bir yara nedeniyle ortaya çıkabilir. 

Kadınların çoğu aspirin gibi hafif ağrı kesiciler alırlar. Memeyi iyi 1 şekilde taşıyacak 1 sutyenin, hatta gece de, giyilmesi etkili olabilir. Kistler sadece kist olduklarının belirlenebilmesi için tetkik edilirler, yoksa çok acı vermedikleri ve içindeki sıvı boşaltıldıktan sonra yeniden büyümedikleri takdirde çıkartılmalarına gerek yoktur.

Sigara içiyor ve kafeinli maddeler tüketiyorsanız, bunları tamamen bırakmak veya azaltmak isteyebilirsiniz. Kanıtlar kesin değilse de, bazı kadınlar sigara ve kafeinli maddeleri bıraktıklarında memelerindeki yumruların küçüldüğünü bildirmişlerdir.


Sponsor Reklam


Kategoriler : Sağlık Bilgileri
Etiketler :
0 Adet Yorum Bulunmaktadır.
« » 
Makale hakkındaki yorumlarınız ?
Yazan :
Başlık :
Tarih :
Sorununuz :
Güvenlik Kodu :