Turkey English German Spain Italian Russian

Çocuk dişlerinde acil durumlar

Çocuk dişlerinde diş ağrısı, ısırılmış dudak, dişin çıkması ve süt dişlerinde travma oluşması gibi acil durumlarla karşılaşmayan yoktur. Bu durumlarda aşağıdaki önerileri uygulayınız.

Çocuk diş bakımı
 

Diş ağrısı: Ağrıyan diş çevresini temizleyiniz. Ilık tuzlu su ile gargara yaptırılmasını sağlayınız. Kesinlikle dişin üzerine aspirin ve benzeri ilaçlar koymayınız. Eğer halen diş ağrısı devam ediyor ise önceden denediğiniz bir ağrı kesiciyi çocuğa verin ve en kısa sürede "diş hekimine" gidiniz.

Isırılmış Dudak : Isırılmış dudak, dil, Dudak veya yanaklarda yaralı bölgeye buz koyunuz. Bu bölgede kanama meydana gelmiş ise temiz 1 gazlı bez ile hafifçe basınç uygulayın. Eğer kanama 15 dakika içersinde kesilmez ise "diş hekimine" gidiniz.

Dişin yerinden çıkması : Çıkmış olan dişi bulun ve köküne dokunmadan alın. Bulduğunuz dişi süt içersinde korumaya alarak diş doktoruna gidiniz.

Süt dişlerde travma: Eğer süt veya sürekli dişlere travma gerçekleşiyor ise zaman kaybetmeden diş hekiminiz ile temasa geçiniz. Travmalardan sonra her kaybedilen saat oluşan hasarı büyümesine neden olur.
 


Sponsor Reklam


Kategoriler : Çocuk Diş Bakımı
Etiketler :
0 Adet Yorum Bulunmaktadır.
« » 
Makale hakkındaki yorumlarınız ?
Yazan :
Başlık :
Tarih :
Sorununuz :
Güvenlik Kodu :