Turkey English German Spain Italian Russian

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Sizinde bildiğiniz gibi dişlerimizin görünüşleri çok önemlidir. "Dişlerin beyazlatılması" ,mine ve dentin tabakasında oluşan renk bozukluklarının giderilmesidir.İki adet beyazlatma yöntemi vardır.
 

 Diş Beyazlatma Diş Beyazlatma

Ağızdan ölçü alınıp, dişlerinizin üzerine takabileceğiniz ince lastik kalıpları hazırlatması ve içerisine ilaç yerleştirilerek bu kalıbı beyazlatılacak dişlerin üstüne günde en az 6 ila 8 saat takılmasıdır.Bu tedavi yöntemleri yaklaşık olarak 1 ila 4 hafta arası sürebilir.

2. yöntem ise diş doktoru tarafından yapılan beyazlata yöntemidir. Her iki yöntemde etkili olmaktadır. Fakat hangi yöntem kullanılacağına diş doktorları karar vermektedir.

Diş Beyazlatma  Diş Beyazlatma

Dişler istenmeyen lekelerin oluşmasına yaşlılık, kahve, çay, kola, sigara tüketimi, travmalar, eski  protezler, kaplamalar ve dolgular neden olmaktadır. "Diş beyazlatma" işlemi zahmetli bir tedavi değildir. Hemen hemen herkesede uygulanabilir. Diş beyazlatma yöntemleri şu şekilde sıralanmaktadır.

Kimyasal Diş Beyazlatma : Bu yöntem diş beyazlatıcı jel, özel olarak yapılmış diş kalıpları yardımıyla dişlere uygulanmaktadır.

Fototermal Diş Beyazlatma :Bu teknikde de r özel 1 jel kullanılmaktadır. Fakat önceki metottan farklı olarak yüksek enerjili özel 1 ışın demeti yardımıyla uygulanır.

Fotokimyasal Diş Beyazlatma : Beyazlatma jeli 1 mavi lamba  veya 1yeşil ışık kullanılarak aktive edilmektedir. Bu metodu diğerlerinden ayıran özellik ise kullanılan ışık kaynağının da ayrıca dişi beyazlatıcı etkisinin olmasıdır.
 


Sponsor Reklam


Kategoriler : Estetik DişHekimliği
Etiketler :
0 Adet Yorum Bulunmaktadır.
« » 
Makale hakkındaki yorumlarınız ?
Yazan :
Başlık :
Tarih :
Sorununuz :
Güvenlik Kodu :