Turkey English German Spain Italian Russian

Parmak emme alışkanlığı karşısında anne babanın yapacakları


Çocuklarda parmak emme alışkanlığı karşısında anne babalar bu olayı sakin olarak karşılaması gerekmektedir. Çocuklarınızla sürekli ilgilenmekten kaçınmanız gerekir. Çocuğunuza emzik emmenin bebekçe bir davranış olduğu açıklamanız gerekmektedir.Aile içinde sürekli aynı alışkanlığı konu edilerek dikkatleri çocuk üzerine çekmek, bu sebeble telaşa ve gerginliği girmek ve çözüm amacıyla çocuğu sürekli eleştirmek yanlış anne baba davranışları arasında gösterilmektedir.

Parmak emme 
 

Okul yaşına gelmiş çocuklarda bu alışkanlık arkadaşlarının alyına , ailesinin eleştirisine rahmen devam edebilmektedir. Çocuğu verilebilecek olumlu bir tavsiye bu sorunu ortadan kalmasını sağlayabilir. Burada önemli olan, 1 gerileme (regression) belirtisi sayılan bu alışkanlığı oluşturan etkenlerin evebeynler tarafından keşfedilerek ortadan kaldırılmasıdır.

emzik emme
 

Bu alışkanlık genelikle piskolojik nedenlere bağlanmaktadır. Çocuğun üzerindeki gerginliğin azaltılması bu sorunun ortadan kaldırılmasına yardımcı olabilir. Alt ıslatma benzerliği sebebiyle parmak emme de yaşla azalır.Bu konuda da yine özellikle ilk çocukluk döneminde tedaviden kaçınılması gerekmektedir.


Sponsor Reklam


Kategoriler : Çocuk Diş Bakımı
Etiketler :
0 Adet Yorum Bulunmaktadır.
« » 
Makale hakkındaki yorumlarınız ?
Yazan :
Başlık :
Tarih :
Sorununuz :
Güvenlik Kodu :