Turkey English German Spain Italian Russian

Parmak emmenin giderilmesi için alınacak önlemler

Evebeynlere "parmak emmenin" ilk dönemlerinde zararsız bir faaliyet olduğunu belirtilmesi gerekir. Parmak emmenin dişe zarar vermediğini açıkca anlatılmalıdır. Bu açıklamanın yapılmasının nedeni de anne ve babanın, çocuklarını bu alışkanlıktan kurtarmak için çok ciddi önlemler almasını engellemektir. Çocukları parmak emme alışkanlığından kurtarmak için bazı evebeynler ( anne ve babalar)  acı verecek cezalar verebilmektedir. Bu da çocukta olumsuz etkiler bırakabilir.

 
 

Parmak emmeye başlayan veya bunu alışkanlık haline getirmiş çocuklara bu alışkanlıkları bırakmaları için uygun olmayan tedbirlerin, cezaların uygulanması çocukta, uyum ve duyusal sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Basit bir alışkanlığı terk ettirmek için uygulanan metotlar durumla ilgisi olmayan yeni ve kronik bazı uyum bozukluklarına neden olabilir.

Çocuklarınıza parmak emmenin bebekçe bir davranış olduğu anlatmanız gerekmektedir. Bunu kolay bir dille anlatınız. Burada dikkat etmeniz konu ise çocukların duygularını kırmamaktır.


Sponsor Reklam


Kategoriler : Çocuk Diş Bakımı
Etiketler :
0 Adet Yorum Bulunmaktadır.
« » 
Makale hakkındaki yorumlarınız ?
Yazan :
Başlık :
Tarih :
Sorununuz :
Güvenlik Kodu :