Turkey English German Spain Italian Russian

Enfeksiyon Kontrolü İçin Alınacak Önlemler

Diş muayenehaneleri ve kliniklerde enfeksiyon kontrolü için bazı önlemler alınmaktadır. Bu önlemler aşağıda ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır.


 

Hasta Önlüğü : Bu önlük her hasta için tek kullanımlıktır. Hastalardan kan ve tükürük yoluyla bulaşabilecek bakterilerden korunmak için kullanılmaktadır.

Muayene eldiveni, maske, koruyucu gözlük kullanımı: Tedavi sırasında doktor ile hasta arasındaki oluşabilecek mikroları önlemek için kullanılır.

Ayakkabılar için Galoş kullanımı: Sizinde bildiğiniz gibi ayakkabılarımız bütün bir gün boyunda bütün mikroplarla temas eder. Eğer diş tedavisinde galoş kullanmazsanız bu sizin sağlığınız açısından kötü sonuçlara neden olabilir.

Isıyla Sterilizasyon: Diş tedavisinde kullanılan her alet diş tedavisinden sonra ısı ile sterilize edilmektedir.Steril olmayan cihazların kesinlikle kullanmayın ve kullanılmasına da izin vermeyiniz.

Tek Kullanımlık (Disposible) Aletler:
Diş tedavisi sırasında tek kullanımlık iğneler kullanılması gerekmektedir. Diş tedavisi sırasında tükürdüğü plastik kap ve enjektör tedavi bitinminde atılmsı gerekir.

Dezenfektan spreyler ve çözeltiler (solüsyonlar): Hasta koltukları her hastadan sonra düzenli bir şekilde dezenfektan spreylerle temizlenmesi gerekir.Baş konulan kısımdaki örtü de değiştirilmesi gerekenmektedir.


Sponsor Reklam


Kategoriler : Diş Sağlığı
Etiketler :
0 Adet Yorum Bulunmaktadır.
« » 
Makale hakkındaki yorumlarınız ?
Yazan :
Başlık :
Tarih :
Sorununuz :
Güvenlik Kodu :