Turkey English German Spain Italian Russian

Hamilelik Dönemlerindeki Diş Sağlığı

Hamilelik döneminde "diş sağlığı" üç şekilde incelenilir. İlk üç aylık dönem, ikinci üç aylık dönem ve Üçüncü üç aylık dönem olmak üzere üçe ayrılır. Şimdi kısaca bu üç dönemide inceleyelim.

Hamilelik dönemindeki diş sağlığı

 

İlk üç aylık dönem: Bu dönem sizinde bilgidiğiniz gibi bebeğiniz için en önemli dönemlerin başında gelmektedir. Gereksiz mudahaleler ne yazik ki düşüklere neden olabilmektedir. Ancak ağrıya sebep olmuş veya müdahale edilmediği taktirde daha kötü sonuçlar oluşturacak  durumlarda dişlerin çekim, kanal tedavisi gibi acil olarak tedavi edilmesi gereken durumlarda diş hekimine gidilmesi gerekir.

İkinci üç aylik dönem: Bu dönem diş tedavileri için en uygun dönem olarak gösterilmektedir. Eğer hamileliğin sonuna kadar beklenilemiyecek bir sorun varsa mutlaka diş hekimine gidiniz.

Üçüncü üç aylık dönem : Bu dönemde İlk üç aylık dönem gibi çok önemli bir dönemdir. Annenin karı büyümüş ve doğum yaklaşmıştır. Diş hekimleri acil mudahale edilmesi gereken konuların dışında hiç bir tedaviyi üstlenmezler.

Bizim tavsiyemiz hamileliğin ilk üç ayında dental tedavi yaptırmamanız yönündedir. Çünkü bu dönemde bebeğinizin organ gelişimi meydana gelir. Ancak dişeti iltihabı meydana gelmiş ise dental tedavi yapılabilir. Bunun nedeni de diş eti iltihabından bebeğin olumsuz etkilenmesidir.


Sponsor Reklam


Kategoriler : Çocuk Diş Bakımı
Etiketler :
0 Adet Yorum Bulunmaktadır.
« » 
Makale hakkındaki yorumlarınız ?
Yazan :
Başlık :
Tarih :
Sorununuz :
Güvenlik Kodu :