Turkey English German Spain Italian Russian

Tam veya Bölümlü protez kullananların dikkatine

Diş sağlığı bozulup bu nedenle tam veya bölümlü protez kullananlar bazı şeylere dikkat etmesi gerekmektedir. Uyulması gereken kuralları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Protezlerin her yemek sonrası temizliğinin aksatılmaması gerekmektedir. Bu neden yemek yedikten sonra protezlerinizi çıkartın ve sabunlu suyla temizleyiniz. Protezleri kesinlikle elinizle temizlemeyiniz . Çünkü elinizdeki mikroplar protezin üzerine yapışabilir. Bunun için diş fırçalarını kullanmanızı öneririm.
  • Protez temizliğini gerçekleştirirken protezlerinizi düşürmekten veya el tutmaktan korkuyorsanız yumuşak bir örtü üzerinde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. 
  • Protez temizliğinde diş macunu kullanmanılması önerilmemektedir. Çünkü diş macunları protezlerin üzerindeki cilanın yok olmasına neden olmaktadır. Böyle bir durumlar karşı karşıya kalırsanız mutlaka diş hekimine gidiniz.
  • Protezin üzerine yerleştiği ağız içi dokularının temizliği de son derece önem teşkil etmektedir.Protezinizi temizledikten sonra temiz olmayan 1 ağıza yerleştirdiğiniz taktirde yapmış oldunuz temizlik boşa gitmiş olur. Bunun için ağız temizliğine de özen göstermelisiniz.

Protezlerinizi çıkardığınızda mutlaka su dolu bir kap içerisinde koruma altına alınız. Her ay düzenli olarak diş hekimine gitmeyi ihmal etmeyiniz. Diş sağlığı ihmal edilecek bir konu değildir. Bunun dişlerinizin bakımını ihmal etmeyiniz.


Sponsor Reklam


Kategoriler : Estetik DişHekimliği
Etiketler :
0 Adet Yorum Bulunmaktadır.
« » 
Makale hakkındaki yorumlarınız ?
Yazan :
Başlık :
Tarih :
Sorununuz :
Güvenlik Kodu :