Turkey English German Spain Italian Russian

Hamilelikte Diş Çekimi

Hamilelik döneminde sizinde bildiğiniz gibi tüm anatomimiz değişikliğe uğramaktadır. Ağızımız ise bu tür değişiklerin meydana gelmesinde önemli bir yer tutmaktadır.  Anne adayı hamilelik süresince ister istemez devamlı bebeğini düşündüğü için kendi diş sağlığı bakımını ihmal edebilmektedir. Mide bulantılarıyla oluşan kusmalar ağızımız için büyük tehlikeler oluşturmaktadır.

 

 

Hormonal etkiler ağız bakımının yapısını değiştirmektedir. Kandaki veya tükürkteki asit miktarının oranı artığı için dişlerin çürümesi koaly bir hal alır. Bunun nedeni olarak, dişin çürümesi, bakterilerin salgıladığı asitlerle yumuşaması gibi nedenler gösterilebilmektedir. Bundan dolayı diş eti rahatsızlıkları da eskisinden daha kolay ve daha sık oluşacaktır.

Hamile olmayı düşünen veya hamile olan her kadın mutlaka 1 diş hekimi kontrolünden geçmeli , diş sağlığı için neler yapması veya yapmaması gerektiğini öğrenmeli ve gereken tedavileri harfiyen yerine getirmesi gerekmektedir. Bu hem annenin hem de çocuğunun sağlığı için çok önemlidir.


Sponsor Reklam


Kategoriler : Çocuk Diş Bakımı
Etiketler :
0 Adet Yorum Bulunmaktadır.
« » 
Makale hakkındaki yorumlarınız ?
Yazan :
Başlık :
Tarih :
Sorununuz :
Güvenlik Kodu :