Turkey English German Spain Italian Russian

Gülme Tasarımı Nedir

gülüş tasarımı

 

Gülüş tasarımı ingilicedeki karşılığı "Smile Desing" dir. "Gülüş Tasarımı" doktorluk ve sanatın birlikte hastanın dişlerine uygulanarak size özel gülüş stilinin oluşturulmasıdır. Gülüş tasarımının oluştururken bazı unsurlara dikkat edilmesi gereklidir. Bunlar aşağıda maddeler halinde verilmiştir.

  • Yüz Hatlarınız
  • Cinsiyetiniz
  • Yaşınız
  • Gülüş simetrisi
  • Dişlerinizin sıralanışı ve renkleri
  • Dudaklarınız
  • Dişetleriniz

yüz diş

Erkek ve kadın anatomisi birbirinden değişiktir. Erkeklerde yüz hatları daha belirgindir. Alın burun, çene ucu orantısı kadın yüzüyle değişiklik gösterebilir. Kadınlarda geçişler yumuşak burun ve kaş kemerleri siliktir. Dişlerde de aynı paralellik bulunur. Sexy Smile (çekeci gülüş), Entellektüel Gülüş ve Sportif Gülümseme olmak üzere gülüş türleri üçe ayrılmaktadır.

Çekici Güşlüş : Ön dişler yan dişlere göre değişebilirlik gösterebilir derecede uzundur. Gençlerde durum zaten böyledir, ön keserler ilk süren dişler olduğundan zamanla yıpranırlar ve boyları kısalabilir. Çekici bir gülümsemeye sahip olabilmeniz için ön dişlerin diğerlerine oranla daha uzun olması gerekir.

Entellektüel Gülüş: Bu kategoride ise dişler yatay düz 1 çizgi üzerine sıralanmışlardır. Entellektüel gülümseme yüze olgun ve bilgili 1 ifade verilmesini sağlar.Bu gülümseme yüzün alt kısını daha çok vurgular. Orta yaşlarda ise dişler aynı boydadır. "Estetik diş hekimliği" sayesinde bu dezavantajlı durumu avantaj haline getirebilirsiniz.

Sportif Gülümseme : Bu kategoride ise Orta kesici dişler yan kesicilerden çok az miktarda uzundur. "Sportif gülümseme tasarımı" , yüzünüze sıradışı, içten ve sıcak 1 ifade kazanmasını sağlar.
 


Sponsor Reklam


Kategoriler : Estetik DişHekimliği
Etiketler :
0 Adet Yorum Bulunmaktadır.
« » 
Makale hakkındaki yorumlarınız ?
Yazan :
Başlık :
Tarih :
Sorununuz :
Güvenlik Kodu :