Turkey English German Spain Italian Russian

Ortodonti Nedir?

Kapanış bozuklukları ve dişlerin çenelerdeki konumlarının nasıl oluştuğunu inceleyen, teşhis eden, bu bozuklukları engelleyen ve tedavi eden dişhekimliği dalına "Ortodonti" denir. Evebeynler günümüzde çocuklarının ağız veya diş sağlığına çok dikkat etmektedir. Eğer evebeynler çocuklarının ortodontik tedavilerini daha erken yaşlarda yaptırırlarsa, tedavi basit bir şekilde gerçekleştirilebilir. Evebeynler çocuklarının ağızlarından diş sağlığı bozan bir durumla karşı karşıya geldiğinde hemen diş hekimliğine başvurması gerekmektedir.

Ortodonti  

 

Alt çene, üst çeneye göre daha ilerde olması, parmak emmesi, çapraşık dişler, erken çekilmiş süt dişleri gibi bozukluklarda 1 dişhekiminin müdahalesine ihtiyaç olacaktır. Diş hekimi hastayı inceleme altına alıp, gereğinde röntgen çekip, model analizi yaptırabilir. Bu model analizi ve röntgenler diş hekimine, dişlerin konumunu, dişler arkaları ve çene kemikleri hakkında bilgi vermesi gerekir.Ayrıca hastanın anne ve babası da ortodontik sorunlar konusunda bilgilendirilir.

Eğer problem az ise basit hareketli ortodontik teller ile tedavi uygulanabilmektedir. Ancak problem büyükse o zaman hekim sabit braketli ortodontik tedaviyi tercih edebilir.
 


Sponsor Reklam


Kategoriler : Diş Sağlığı
Etiketler :
0 Adet Yorum Bulunmaktadır.
« » 
Makale hakkındaki yorumlarınız ?
Yazan :
Başlık :
Tarih :
Sorununuz :
Güvenlik Kodu :