Turkey English German Spain Italian Russian

Lokal anestezi rejyonal için belirlenen asgari fiyat 7,94 Türk Lirasıdır. Tüm rejyonel anestezi yöntemlerinde nadir olarak anestezi uygulanan bölgelerde geçici veya kalıcı duyu ve güç kaybı görülebilmektedir. Ayrıca girişim yerlerinde kanama ve enfeksiyon riski de mevcuttur.


Türk Diş Hekimleri Birliği sitesinde sağlık bakanlığınca onaylanıp yayımlanmış asgari yani minimum diş tedavisi ücretleri TDB verişmiştir. Lokal anestezi (enjeksiyon - infiltratif) için belirlenen asgari fiyat 5,83 Türk Lirasıdır


Oral hijyen eğitimi için belirlenen asgari fiyat 19,63 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Oral hijyen eğitimi bebeklik itibaren birincil dişlerinin, süt dişlerinin çıkmasından sonra verilmesi gerekir. 0-3 yaş döneminde çocuğun dişleri anne ve babalar tarafından fırçalanmalıdır.

Film kanin için hastanın ağzına yerleştirildikten sonra ışın üstünden filme dik olarak verilir. Alt molarlar içinde bir periapikal film yeterli olmayabilir. Film dişlerin oklüzal yüzüne yerleştirildikten sonra hastaya ağzını kapatması söylenir böylece film yerinde kalır ve ışın mandibula alt kenarından filme dik verilir.

Diş röntgen filmi (periapikal)için belirlenen asgari fiyat 15,71 Türk Lirasıdır. Mevcut ücretlerin normal şartlarda bakanlık tarafından yıllık onaylanıp güncellenmekte olup birkaç yıldır diş tedavisi eski tarife üzerinden devam etmektedir. verilerinin en güncel halini şu adresten edinebilirsiniz.


 
Uzman diş hekimi muayenesi için belirlenen asgari fiyat 31,24 Türk lirası olarak belirlenmiştir.  Mevcut ücretlerin normal şartlarda bakanlık tarafından yıllık onaylanıp güncellenmekte olup birkaç yıldır diş tedavisi eski tarife üzerinden devam etmektedir.

Dişhekimi muayenesi için belirlenen asgari fiyat 22,53 Türk lirasıdır. Diş tedavisi hakkında çeşitli uygulamalar ve bunların Türk Diş Hekimleri Birliği sitesinde sağlık bakanlığınca onaylanıp yayımlanmış asgari yani minimum diş tedavisi ücretleri(KDV dahil) verilmiştir.


Bilinçli sedasyon için belirlenmiş asgari ücret 35,91 Türk Lirasıdır. Genel anestezi uzmanı tarafından, bazı ilaçlarla hastanın bilinci açıkken oluşturulan derin uykudur. Bu bir genel anestezi degildir,hastane ya da ameliyathanede değil diş hekimi muayenehanesinde uygulanır.


« 1 2 3 »