Turkey English German Spain Italian Russian

Dolgu restorasyon tamiri uygulaması için belirlenen asgari fiyat 50,05 Türk Lirasıdır. Zamanı dolmuş dolgular restorasyon yani yenilenmesi gerekir. Amalgam dolgu, kuron veya köprünün ortalama ömrü 5 ila 15 sene arasında değişmektedir.


Black V kole dolgusu komposit uygulaması için belirlenen asgari fiyat 44,17 Türk Lirasıdır. Çürük, çatlamış veya rengi bozulmuş olan dişi onarmak için diş renginde yapılan kompozit plastik uygulmasıdır.Kompozit dolgu, en kolay ve en ucuz kozmetik işlemler arasında yer alır. 


Black V kole dolgusu cam ionomer uygulaması için belirlenen asgari fiyat 35,65 Türk Lirasıdır. Bazı hastalarda amagam dolguların zehirli olduğu düşüncesi vardır. Fakat böyle bir şey söz konusu bile değildir.

Diş sağlığı makalelerimize kanal tedavisi fiyatları ile devam ediyoruz. Black V kole dolgusu amalgam uygulaması için belirlenen asgari fiyat 44,71 Türk Lirasıdır. Amalgam dolgular, gümüş dolgular olarak da tanımlanır.


Periapikal lezyonlu dişte kanal tedavisi  Üç Kanal dolgu hariç uygulaması için belirlenen asgari fiyat 188,94 Türk Lirasıdır. Kanal tedavisi pulpanın hasar gördüğü durumlarda uygulanan 1  tedavi şeklidir.


Periapikal lezyonlu dişte kanal tedavisi iki Kanal dolgu hariç uygulaması için belirlenen asgari fiyat 132,02 Türk Lirasıdır. Kanal tedavisi pulpanın hasar gördüğü durumlarda uygulanan 1  tedavi şeklidir. Önceki yıllarda hastalanmış yumuşak diş tabakasıyla karşılaşıldığında tek çözüm çekim iken, günümüzde bu dişleri tedavi etmek mümkündür.


Periapikal lezyonlu dişte kanal tedavisi Tek kanal dolgu hariç uygulaması için belirlenen asgari fiyat 79,23 Türk Lirasıdır. Mevcut ücretlerin normal şartlarda bakanlık tarafından yıllık onaylanıp güncellenmekte olup birkaç yıldır kanal tedavisi eski tarife üzerinden devam etmektedir.


Kanal tedavisi Üç kanal dolgu hariç uygulaması için belirlenen asgari fiyat 163,72 Türk Lirasıdır. TDB verilerinin en güncel halini www.tdb.org.tr adresten edinebilirsiniz.


« 1 2 »