Turkey English German Spain Italian Russian

Sert doku greftleme greft ücreti hariç uygulaması için belirlenemiş asgari ücret 254,51 Türk Lirasıdır. Türk Diş Hekimleri Birliği sitesinde sağlık bakanlığınca onaylanıp yayımlanmış asgari yani minimum Ağız-Diş Cerrahisi ücretleridir.


Ağız Diş Cerrahisi bu diş sağlığı makalesinde tedavide kullanılan Sinüs plastiğinin fiyatını söyleceğiz. Sinüs plastiği uygulaması için belirlenemiş asgari ücret 233,56 TL 'dir.


Diş sağlığı makalelerimize Alveolit cerrahi tedavisi ile devam ediyoruz. Alveolit cerrahi tedavisi uygulaması için belirlenemiş asgari ücret 43,09 Türk Lirasıdır. Çekilen 1 dişin çene kemiğinde kalan boşluğu hemen kanla dolmaktadır. Burada oluşan kan pıhtısı mikropların girmesini engeller ve yara yerinin iyileşmesine yardım eder.


Diş çekimi sırasında bazen kanamalara dikiş atılarak müdahale edilmesi gerekir. Kanama müdahalesi dikişli uygulaması için belirlenemiş asgari ücret 28,72 Türk Lirasıdır. Bu fiyat Türk Diş Hekimleri Birliği sitesinde sağlık bakanlığınca onaylanıp yayımlanmış asgari ücrettir.

Kanama müdahalesi basit uygulaması için belirlenemiş asgari ücret 21,54 Türk Lirasıdır. Ağız-Diş Cerrahisi hakkında çeşitli uygulamalar ve bunların Türk Diş Hekimleri Birliği sitesinde sağlık bakanlığınca onaylanıp yayımlanmış asgari yani minimum Ağız-Diş Cerrahisi ücretleri(KDV dahil) verilmiştir.


Gömülü diş operasyonu kemik retansiyonlu uygulaması için belirlenemiş asgari ücret 189,45 Türk Lirasıdır.  Sürme yaşı tamamlandığı halde normal oklüzyonda yerini alamamış kemik ve yumuşak doku içerisinde bütünüyle veya kısmen kalmış olan dişler gömülü diş olarak tanımlanmaktadır. Gömülü diş ilk olarak panaromik diş rötgeni ile belirlenir. Daha sonra diş sağlığı için yapılacak uygulamaya karar verilerek operasyon. Bu operasyon sırasında acı hissetmezsiniz.


Gömülü diş operasyonu uygulaması için belirlenemiş asgari ücret 174,92 Türk Lirasıdır. Gömülü dişler damak altında olabilir. Böyle durumlarda operasyonla alınması gereklidir. Çünkü bu dişler zamanla vücuda iltahap salgılamakta. Bu da kalbi olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Ayrıca bu durum diş sağlığı için de önem arz etmektedir.


Diş sağlığı için düzenli olarak diş dokturuna gidin. Komplikasyonlu diş çekimi uygulaması için belirlenemiş asgari ücret 86,17 Türk Lirasıdır. Komplikasyonları diş çekimi sonrası ve öncesi diye iki ana grupta toplayabiliriz. Diş çekimi sırasında oluşan komplikasyonlar;

  • Sert dokulara ait komplikasyonlar
  • Yumuşak dokulara ait komplikasyonlar
  • Kemiğe ait komplikasyonlar
  • Anatomik yapılara ait komplikasyonlar
  • Temporomandibular ekleme ait komplikâsyonlar
  • Kanama 

    « 1 2 3 4 5  ... »