Turkey English German Spain Italian Russian

Diş çekimi uygulaması için belirlenemiş asgari ücret 70 TL Türk Lirasıdır. Günümüzde diş sağlığında ilk önce dişi kurtarmak ana hedeftir. Fakat bazı durumlarda diş çekimi işleminin yapılması şartır. Diş çekimi sırasında korkmanıza gerek yoktur. Hiç bir acı hissetmezsiniz. Sadece bir baskı hissi duyarsınız.


Dolgu restorasyon tamiri uygulaması için belirlenen asgari fiyat 50,05 Türk Lirasıdır. Zamanı dolmuş dolgular restorasyon yani yenilenmesi gerekir. Amalgam dolgu, kuron veya köprünün ortalama ömrü 5 ila 15 sene arasında değişmektedir.


Black V kole dolgusu komposit uygulaması için belirlenen asgari fiyat 44,17 Türk Lirasıdır. Çürük, çatlamış veya rengi bozulmuş olan dişi onarmak için diş renginde yapılan kompozit plastik uygulmasıdır.Kompozit dolgu, en kolay ve en ucuz kozmetik işlemler arasında yer alır. 


Black V kole dolgusu cam ionomer uygulaması için belirlenen asgari fiyat 35,65 Türk Lirasıdır. Bazı hastalarda amagam dolguların zehirli olduğu düşüncesi vardır. Fakat böyle bir şey söz konusu bile değildir.

Diş sağlığı makalelerimize kanal tedavisi fiyatları ile devam ediyoruz. Black V kole dolgusu amalgam uygulaması için belirlenen asgari fiyat 44,71 Türk Lirasıdır. Amalgam dolgular, gümüş dolgular olarak da tanımlanır.


Periapikal lezyonlu dişte kanal tedavisi  Üç Kanal dolgu hariç uygulaması için belirlenen asgari fiyat 188,94 Türk Lirasıdır. Kanal tedavisi pulpanın hasar gördüğü durumlarda uygulanan 1  tedavi şeklidir.


Lokal anestezi rejyonal için belirlenen asgari fiyat 7,94 Türk Lirasıdır. Tüm rejyonel anestezi yöntemlerinde nadir olarak anestezi uygulanan bölgelerde geçici veya kalıcı duyu ve güç kaybı görülebilmektedir. Ayrıca girişim yerlerinde kanama ve enfeksiyon riski de mevcuttur.


Türk Diş Hekimleri Birliği sitesinde sağlık bakanlığınca onaylanıp yayımlanmış asgari yani minimum diş tedavisi ücretleri TDB verişmiştir. Lokal anestezi (enjeksiyon - infiltratif) için belirlenen asgari fiyat 5,83 Türk Lirasıdır


« 1 2 3 4 5  ... »