Turkey English German Spain Italian Russian
Oral hijyen eğitimi için belirlenen asgari fiyat 19,63 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Oral hijyen eğitimi bebeklik itibaren birincil dişlerinin, süt dişlerinin çıkmasından sonra verilmesi gerekir. 0-3 yaş döneminde çocuğun dişleri anne ve babalar tarafından fırçalanmalıdır.

Film kanin için hastanın ağzına yerleştirildikten sonra ışın üstünden filme dik olarak verilir. Alt molarlar içinde bir periapikal film yeterli olmayabilir. Film dişlerin oklüzal yüzüne yerleştirildikten sonra hastaya ağzını kapatması söylenir böylece film yerinde kalır ve ışın mandibula alt kenarından filme dik verilir.

Diş röntgen filmi (periapikal)için belirlenen asgari fiyat 15,71 Türk Lirasıdır. Mevcut ücretlerin normal şartlarda bakanlık tarafından yıllık onaylanıp güncellenmekte olup birkaç yıldır diş tedavisi eski tarife üzerinden devam etmektedir. verilerinin en güncel halini şu adresten edinebilirsiniz.


 
Uzman diş hekimi muayenesi için belirlenen asgari fiyat 31,24 Türk lirası olarak belirlenmiştir.  Mevcut ücretlerin normal şartlarda bakanlık tarafından yıllık onaylanıp güncellenmekte olup birkaç yıldır diş tedavisi eski tarife üzerinden devam etmektedir.

Dişhekimi muayenesi için belirlenen asgari fiyat 22,53 Türk lirasıdır. Diş tedavisi hakkında çeşitli uygulamalar ve bunların Türk Diş Hekimleri Birliği sitesinde sağlık bakanlığınca onaylanıp yayımlanmış asgari yani minimum diş tedavisi ücretleri(KDV dahil) verilmiştir.


Diş Ağrısı gerçekten çok ciddi bir sorunduz. Peki diş ağrısına ne iyi gelir? işte bu sorunuzu sitemizde cevaplamaya çalışacağız. Öncelikle diş ağrısına diş taşları, çürük dişler ve dişimizin arasında biriken yemek atıkları neden olabilir. Diş ağrısına ne iyi gelir size sıralayalım;

diş ağrısı

  • Majezik içmek diş ağrısı konusunda en iyisidir. 
  • Ağrıyan dişin üzerine şu küçük ağız kokmasını önleyen karanfillerden koymak. Küçük ağrılarda işe yarıyabilir.
  • Ağrıyan dişinizin olduğu tarafı soğuk suyla çalkalamak. ( ağrı kesicinin bile fayda etmediği zaman uygulanması gereken yöntemdir. çünkü artık çürük dişten çıkıp sinir köklerine inmiştir ve ancak soğuk füzyon dindirebilir.

    Kayıp apareyin yeniden yapımı tek çene tedavisi/uygulaması için belirlenmiş asgari ücret 178,38 Türk Lirasıdır. Ortodonti tedavisi eski tarife üzerinden devam etmektedir.


    ortodonti Wilson arkı tedavisi uygulaması için belirlenmiş asgari ücret 308,73 Türk Lirasıdır. Türk Diş Hekimleri Birliği sitesinde sağlık bakanlığınca onaylanıp yayımlanmış asgari yani minimum Ortodonti tedavisi ücretleri (KDV dahil) verilmiştir.

    « 1 2 3 4 5  ... »