Turkey English German Spain Italian Russian

Çürüme ihmali olan bölgelere "dolgu" yaptırarak çürüklerden korunmayı düşünen kişiler yanılıyorlar. Çünkü sağlam 1 organı çürüyecek diye kopartıp almak mümkün değildir. Diş sağlığı için en önemli faktör dişlerimizi düzenli olarak fırçalamaktadır. Şimdi de Dolgu nasıl yapılır onu inceleyelim.

Dolgu 


"Diş Beyazlatma" yönetmenin dişlerin üzerinde oluşan lekelerin ve renk değişimlerinin giderme yönetemi olduğu daha önce makalelerimizde açıklamıştık. Diş sağlığı için dişlerimizin beyaz ve sağlıklı görünmesi gerekmektedir. Günümüzde 2 tane diş beyazlatma yöntemi bulunmaktadır. Birinci diş beyazlatma yönetmi kendi kendine uygulabilecek yöntemlerdir. Bunlar ;

diş beyazlatma

 • Hekimin ağızdan ölçü alıp, dişlerinizin üzerine takabileceğiniz ince lastik kalıpları hazırlatması,
 • Hastanın kendisi için hazırlanmış özel kalıbın içerisine ilaç yerleştirerek bu kalıbı beyazlatılacak dişlerin üstüne günde en az 6 ila 8 saat takması. Bu yöntem genelikle uyurken tercih edilmektedir.
 • Tedavinin ortalama 1 ila 4 hafta içinde sonlandırılması gerekmektedir 

  Lamine veneerin doğal bir görünüş sağlaması, renginin bozulmaması, aşınmaya karşı dirençli olmasının yanında dezavantajları  bulunmaktadır. Bu makalemizde sizlere Laminate veneerin dezavantajları neler olduğunu anlatacağız.

   


  laminate

   

  Diş çürüklerinin oluşması, dişlerde aşınma meydana gelmesi, kırık veya yapısal anomalilerden dolayı, kendinizden emin 1 şekilde gülümseyemediğiniz durumlarda dişlerinize laminate veneer metoduyla doğal 1 güzellik kazanmanız sağlanabilir. Böylece diş sağlığı'nı korumuş olabilirsiniz. Bu yeni uygulamanın avantajları şu şekilde sıralanmaktadır.


  Laminate tedavisi olacak kişilerin dişileri işleme hazırlanır, üzerindeki artıklar temizlendiğiniden emin olunur. Ardından dişinizin tam 1 kopyasını elde etmek için ölçü alınır. Porselen malzemeden dişinize yapıştırılacak olan tabaka hazırlanır. Adeziv sistemlerde (bonding) olduğu gibi, laminatlar da mevcut dişin yüzeyine rezinle (yapıştırıcı bir ara madde) kaynaştırılır.

  laminate tedavi 


  Laminate tedavisinden hemen hemen herkes yararlanabilmektedir. Dişleri ayrık olanlar, kırık veya aşınmış dişleri olanlar ve eğri dişleri olanlar Laminate tedavisinden yararlanabilir. Bu tedavi türünde yaş sınırı bulunmamaktadır. Her yaşta Laminate tedavisi yaptırılabilir.

  Laminate tedavisi 


  Laminate' nin niçin uygulandığı bir önceki makalelerimizde anlatmıştık. Laminate renk değişikliklerinin giderilmesi ve belli bir dereceye kadar şekil düzeltilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Başlıca uygulama alanları :

  •  Renklenmelerde ve diş beyazlatma Laminate tedavi yöntemi kullanılmaktadır.
  •  Ayrık dişleri birleştirme Laminate kullanılır.
  •  Kırık ve aşımış dişlerin tedavisinde Laminate yönetmi kullanılmaktadır.  

   Diş sağlığı bozulmuş ve görünüşü olumsuz yönde etkileyen diş bozukluklarının giderilmesi için kullanılan kozmetik bir çözümdür. Laminat  yaprak kaplamalarda temel olarak estetik sorunları olan ön dişlerde, porselenden hazırlanan tabakanın dişlerin ön yüzlerine yapıştırılmasıyla bu problemlerin giderilmesini amaçlayan 1 tedavi biçimidir. Çoğu durumda sağlam yapıları ve bozulmayan renkleriyle dişlere doğal 1 güzellikle birlikte, doğal 1 işlev kazandırmak için yeterlidirler. Laminat kaplamalarla kendinizden emin 1 şekilde gülümseyebilirsiniz!

    


   « 1 2 3 4 5  ... »